زیبا بود؟

 بسم الله الرحمن الرحیم

 کی از همه زیباتره؟ بیاری خدا می خوام تو این مقاله به این موضوع بپردازم .همه چیزهایی که ما خلق می‌کنیم زیباست ، طبیعتی که اطرافمون می‌بینیم و . . . در واقع همه چیزهایی که اطرافمون می ببینیم و در این دنیا وجود داره پر از زیباییه و ما از دیدن اونها لذت می‌بریم؛ اما سوال اینجاست که این زیبایی چی هست چرا ما چیزهایی که اطرافمون هست رو زیبا می بینیم و خیلی سوالات دیگه که تو ذهن ما مطرح میشه.

 بعضی از انسانها خالق یکسری چیزها هستند و اون رو زیبا درست کردن، مثلا طراح گرافیست که طرح زیبایی رو خلق کرده ؛ یا اینکه یک نقاش هنرمند وقتی یک تابلو نقاشی رو میکشه و بسیار زیبا طراحی می کنه و واقعا چشم‌نواز می شه و ما لذت می بریم؛ یا یک طراحی سایت وقتی یک سایت زیبایی رو ایجاد میکنه طراحی میکنه و از نظر خودش یک طرح زیبا زده و چشم نواز و وقتی از اون سایت بازدید می کنیم واقعا لذت می بریم، یا میشه گفت مثلاً یک ۳D MAX کار ، انیمیشن ساز، طراح دکوراسیون و خیلی از کارهای دیگه ای که به زیبایی و طراحی و خلق آثار هنری و مواردی از این قبیل مشغول هستند و . . . 

 این سوال پیش میاد که این زیبایی از کجا ایجاد میشه؟ در واقع می شه گفت که ،چشم زیبا می بینه و به خاطر رنگ هایی که توی این طرح ها به کار رفته یا ترکیبی که ایجاد شده باعث میشه که ما این طرح رو زیبا ببینیم. انسان خودش زیباست به زیبایی آفریده شده با چشمانی زیبا، چهره ای زیبا، اندامی زیبا، فکر زیبا و هزاران هزار نعمتی که در انسان وجود داره و همه زیبا هستند. طبیعت هم خیلی زیباست، آسمان آبیِ زیبا، زمینِ زیبا ،درختِ زیبا، طبیعتِ زیبا، ابرهای زیبا، ساختمان های زیبا و میلیون ها میلیون زیبایی…

 در واقع باید اینجوری به این موضوع نگاه کنیم که ما نیستیم که زیبایی رو خلق می کنیم، به عبارت دیگه این زیبایی به خودی خود در اطراف ما وجود داره و این چشم زیبای ماست که میتونه زیبایی رو ببیننه. وقتی دو تا رنگ زیبا رو به همدیگه نسبت میدیم یا ترکیب می کنیم یک جلوه ی زیبا و دوست داشتنی ایجاد میشه در واقع این رنگ ها هستند که زیبا هستند و ما فقط اونها رو جفت هم قرار می دیم. وقتی یک طراح گرافیست یا ۳D MAX کار یا انیمیشن ساز یک طرح یا انیمیشنی را خلق می کنه در واقع یک گوشه ای از چیزهایی که توی این دنیا هست و قبلا توسط خداوند خلق شده رو به تصویر می کشه. اینجا نتیجه می گیریم که خالق اصلی همه زیبایی ها خداوندِ بزرگه و حتی اینکه ما بتونیم یک چیز زیبایی رو خلق کنیم به خاطر اینه که خدا وند این جهان رو زیبا خلق کرده 

 پس این ما نیستیم که زیبایی رو خلق می کنیم در واقع این زیبایی به خودی خود توی این جهان وجود داره . ما از زیبایی های این جهان استفاده می کنیم و اون رو توی کارهای خودمون قرار میدیم. چیزی رو به وجود نمیاریم بلکه با خلاقیتِ زیبایی که خداوند به ما عطا کرده، چیزهای زیبایی می سازیم. بنابراین این طور نتیجه می‌گیریم که این خلاقیت ، عقل و همه چیزهایی که داریم توسط خداوند زیبا خلق شده و ما فقط از زیبایی هایی که خداوند خلق کرده استفاده می‌کنیم. خدا زیباست و زیبایی رو دوست داره.

 خداوند خالق همه زیبایی هاست ،  اما باید از خداوند ممنون باشیم به خاطر همه زیبایی هایی که آفریده. من به عنوان یک طراح سایت وقتی سایت زیبای رو طراحی می کنم واقعا لذت می‌برم. پس این من نبودم که زیبایی رو خلق کردم بلکه از ترکیب رنگ های زیبا که خداوند قبلا برای ما آفریده توی سایت خودم استفاده کردم  و سایتم زیبا شده.  از خداوند ممنونم به خاطره نعمت ذهن زیبا، خلاقیت زیبا، و همه چیزهای زیبایی که برای من آفریده.

ممنون می‌شم اگه دیدگاه‌های خودتون رو در مورد این مطلب برام بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نه =